Yhteystiedot

Tammelan seurakunta

Tammelantie 29
31300 TAMMELA

040 804 9550
tammelan.seurakunta@evl.fi
työntekijöiden sähköpostit etunimi.sukunimi@evl.fi

Laskutusosoite:

Kirkon Palvelukeskus/Tammelan seurakunta

++3236++

PL 378, 00026 Basware

Verkkolaskuosoite: 003701531823

sähköposti: kirkonpalvelukeskus@bscs.basware.com

 

 

Toimistot avoinna

Seurakuntatoimisto ma-to klo 9-13

Hautausmaantoimisto ma-to klo 9-10

Työntekijät

Juha Koivulahti

Juha Koivulahti

Kirkkoherra

040 804 9534

juha.koivulahti@evl.fi

Anne Knaapi

Anne Knaapi

Seurakuntapastori (50%)

050 383 3386

anne.knaapi@evl.fi

Timo Leinonen

Timo Leinonen

Kappalainen

p. 050 362 0895

timo.leinonen@evl.fi

Anne Laulajainen

Anne Laulajainen

vs Kanttori

p. 0500 321 689

anne.laulajainen@evl.fi

Irene Alhanen

Irene Alhanen

Diakonissa

040 8049 533

irene.alhanen@evl.fi

Pasi Simola

Pasi Simola

Nuorisotyönohjaaja

pasi.simola@evl.fi

puh. 0500 499234

Johanna Sjöblom

Johanna Sjöblom

Lastenohjaaja

050 411 6481

johanna.sjoblom@evl.fi

Annemari Sipilä

Annemari Sipilä

Lastenohjaaja

050 383 3391

annemari.sipila@evl.fi

Tiina Sillanpää

Tiina Sillanpää

Toimistosihteeri

taloustoimisto

040 804 9532

tiina.sillanpaa@evl.fi

Jukka Girén

Jukka Girén

Talouspäällikkö

040 804 9530

jukka.giren@evl.fi

Soile Vainio

Soile Vainio

Seurakuntasihteeri

kirkkoherranvirasto
040 804 9531

soile.vainio@evl.fi

Jyrki Hakala

Jyrki Hakala

Erityisammattimies, hautausmaanhoitaja

050 383 3394

jyrki.hakala@evl.fi

Heli Heikkilä

Heli Heikkilä

Suntio

050 383 3389

heli.elisa.heikkila@evl.fi

Anne Mäkelä

Anne Mäkelä

Sairaalapastori, Forssa

Kaipaatko tukea tai apua?

050 337 3158
anne.makela@evl.fi

Kartanonkatu 16, 30100 Forssa
Sairaalasielunhoitaja ja paikallisen Palvelevan Puhelimen toiminnanohjaaja. Saattohoidon tukihenkilöiden yhdyshenkilö. Työnohjaaja

Kaste
Konfirmaatio
Häät
Hautajaiset